Tap for G18 mot Aalesund

Godset-keeper Jørgen Johnsen reddet straffe, men det var dessverre ikke nok. AaFK vant kampen 2-0.

Annonse:

På søndag møtte Strømsgodsets G18-lag Aalesund til dyst i Nasjonal Liga hjemme i Drammen. Forventningene før kampen var høye etter seks poeng på de første to kampene mot Rosenborg og Molde.

Et lavtliggende kontringslag satte en stopper for full pott til våres gutter etter en jevnspilt kamp.

AAFK tok ledelsen

Få minutter før kampens dommer Bjørn Laugerud skulle blåse til pause scorer Aalesunds Ola Ljoså etter feil fra en Godset-spiller. Dermed måtte Strømsgodsets trener Øyvind Thorsen gjøre grep under pausen i jakten på en utligning for de marineblå fra Drammen.

- De får 1-0 etter en situasjon der en av våre spillere mister ballen unødvendig, sier trener Øyvind Thorsen.

Skapte store sjanser

Vi gikk ut tøft i andre omgangen i håp om å få en tidlig scoring. I stedet er det Aalesund som får straffe tidlig i omgangen, men fra ellevemetersmerket klarte de ikke å få ballen i mål. Vår egen Jørgen Johnsen sto i veien og reddet straffen.

Dette ga oss fornyet energi, og Godset fikk flere muligheter utover i omgangen. Spesielt på hjørnespark var vi farlig frempå ved flere anledninger, men vi klarte ikke å få ballen over mållinjen.

Våre unggutter ga seg ikke og fortsatte å presse utover andre omgang. I stedet for at vi får den forløsende scoringen etter høyt trykk mot Aalesunds mål er det i stedet bortelaget som kontrer inn 2-0 ved Vetle Fiskerstrand på overtid.

- Dette var en jevn kamp som vi ender opp med å tape 2-0. Det siste målet kommer på overtid når vi jager utligning. Vi møter et lag som legger seg i 5-3-2 og fokuserer på kontringer. Vi sliter med å bryte gjennom på siste tredjedel. I andre omgang har vi mange store sjanser, blant annet tre store etter cornere der ballen klareres på linja. Det kunne vippa begge veier, men vi mangler det siste foran mål, oppsummerer Thorsen.

øyvindthorsen
G18-trener Øyvind Thorsen ser frem til å revansjere tapet mot Aalesund neste søndag.

Strømsgodset leder sin pulje tross tap i Nasjonal Liga foran Rosenborg etter de tre første kampene. Begge lag står med seks poeng hver før vi skal ut å møte nettopp Aalesund, men denne gangen på Vestlandet førstkommende søndag kl.14.30 på Color Line Stadion.

Annonse fra Eliteserien: