Proffkontrakt for Isac (17)

Isac Tostrup-Kval har i dag signert sin første profesjonelle kontrakt med Strømsgodset.

Annonse:

- Det er utrolig deilig. Dette er jo noe jeg har jobbet mot lenge, så det er stort å signere min første proffkontrakt, sier den 17 år gamle midtstopperen etter å ha signert en to-årig avtale med Strømsgodset.

Drammen Strong-gutten har gått gradene i klubben siden han meldte overgang fra Stoppen for to og et halvt år siden.

Isac Tostrup-Kval og sportssjef Jostein Flo.
Isac Tostrup-Kval og sportssjef Jostein Flo.

For seks uker siden ble han så kastet ut i det da han fikk sin første trening med A-laget på Dag-Eilev Fagermos aller første økt med laget - før han i det hele tatt hadde debutert for Team SIF i 3. divisjon. 

Siden den gang har han fått sine tre første kamper i seniorfotballen, alle tre fra start, og trent jevnlig med A-laget. 

Disse mulighetene har 17-åringen tatt gode vare på, og både sportssjef Jostein Flo og hovedtrener Dag-Eilev Fagermo ser et stort potensial i den tårnhøye midtstopperen. Hovedpersone setter selv stor pris på mulighetene han har fått over de siste ukene.

- Det har vært veldig kult å være med og fått teste nivået. Jeg føler selv at jeg har klart å tilpasse meg mer og mer jo mer jeg har vært med, sier han.

Sportssjef Jostein Flo gleder seg over at en ny lovende unggutt har signert profesjonell kontrakt med Strømsgodset.

- Isac er en venstrebeint stopper med en gode ferdigheter, spennende fysikk og et stort potensial. En ung forsvarsspiller vi har stor tro på, sier sportssjef Jostein Flo.

- Han er også en spiller vi har hatt på blokka med tanke på både hospitering og kontrakt over lengre tid, men som dessverre har vært en del skadet i en periode han har vokst mye. Når han nå har fått trent godt og fått kontinuitet har han tatt til seg læring og tatt stegene raskt, og vi gleder oss til å se han fortsette utviklingen sin i Godset, fortsetter Flo.

Vi gratulerer Isac med proffkontrakt!

Annonse fra Eliteserien: