
Petter er klar for HamKam
Strømsgodset er blitt enig med HamKam om en overgang for Petter Vaagan Moen (32).
Petter vender hjem til moderklubben som han spilte nesten 100 kamper for i perioden 2001-2005. Onsdag klokken 17.00 ble Petter presentert som ny HamKam-spiller på en pressekonferanse på Briskeby. Hamar-gutten har signert en femårskontrakt og går inn i rollen som spillende assistenttrener.
"Mjøsas Beckham" forlater dermed Strømsgodset etter to sesonger. Petter fikk med seg 36 offisielle kamper og fem mål i Godset-drakta.
- Vi takker Petter for innsatsen i Strømsgodset og ønsker ham lykke til videre i HamKam. Petter har dessverre slitt noe med skader hos oss, men han har vært en viktig bidragsyter i sine beste perioder. Petter har alltid gitt sitt ytterste for Godset og gått foran med profesjonalitet og tilstedeværelse, sier sportssjef Jostein Flo.
Et av Petters høydepunkter i Strømsgodset-karrieren var det fantastiske 3-2 målet i våres, da vi snudde 0-2 til 3-2 etter et ellevill 2 omgang. Vi skal heller ikke glemme Petters mål mot Partizani som sendte oss videre i Europa League i fjor.
Men nå er altså Godset-karrieren over, og ringen sluttes på mange måter når han nå returnerer dit det hele startet.
- Petter ønsket selv å reise hjem til Hamar, og det har vi valgt å ta hensyn til. Dialogen med Ham-Ham har vært konstruktiv og god. HamKam får en dyktig spiller med stor fotballforståelse, og ikke minst en fin fyr med gode holdninger, sier Jostein Flo.
Oppholdet i Godset ble ikke helt som forventet for Petter. Midtbanespilleren fikk aldri den flyten over tid som han trengte, og han har vært uheldig med skader. Nå gleder han seg til å være med på oppreisningen av tradisjonsrike Hamarkameratene.
- Jeg føler meg veldig ønsket i HamKam. Jeg skal forsøke å bidra til å få klubben tilbake på fotballkartet igjen. Dette er et veldig spennende prosjekt, sier Petter.
For tre måneder siden ble han og samboeren foreldre for første gang, og nå flytter familien tilbake til Hamar.