
Drømmepraksis for Sigurd i Godset
Sigurd Rød Knudsen fra Rødberg har vært mediepraktikant i Strømsgodset siden august i fjor. Det resulterte blant annet i en dokumentarserie om det indre liv i klubben.
Strømsgodset er en del av praksisordningen til Danvik Folkehøgskole. Som følge av dette samarbeidet har Sigurd Rød Knudsen vært en del av klubben siden i fjor sommer. Han avsluttet nylig sin praksisperiode hos oss.
I tillegg til å levere levende bilder fra trening og kamper, har unggutten jobbet med et eget dokumentarprosjekt sammen med medieavdelingen i klubben. «På samma lag», en serie på fem episoder fra 2020-sesongen, hadde premiere i våre kanaler rett før seriestart.
- Sigurd kom inn i Strømsgodset i fjor sommer med masse energi, humør og pågangsmot. Han har levert videoinnhold som har gledet våre supportere og bidratt til å skape merverdi og økt engasjement i våre kanaler. Spesielt dokumentarserien har vært et spennende prosjekt, som han og Sigmund Rougemont har hatt ansvaret for. Dette har vært et samarbeid som vi har fått mye ut av, sier medie- og kommunikasjonssjef i SIF, Magne Jordan Nilsen.
Gutten fra Rødberg lever og ånder for fotball – og videoproduksjoner. Han har sin egen YouTube-kanal og håper på sikt å kunne jobbe med dette på permanent basis.
- Jeg har lenge hatt en drøm om å jobbe med media og fotball. Takket være Danvik Folkehøgskole og Strømsgodset har jeg fått muligheten til å prøve dette og det jeg er takknemlig for. Det har vært utrolig gøy å komme så tett på klubben, sier Sigurd.

Han omtaler det siste året som lærerikt og inspirerende. Korona-pandemien har riktignok satt noen begrensninger og ført til mer hjemmekontor enn han først så for seg, men Sigurd har tatt utfordringene på strak arm.
- Jeg har virkelig fått testet min kompetanse på videoredigering i løpet av denne praksisperioden. Jeg har lært mye om å jobbe med prosjekter og større produksjoner, og jeg har fått god veiledning av kolleger i Strømsgodset. Jeg har virkelig fått oppleve hvordan det er å jobbe i en fotballklubb. Det er interessant å oppleve alt som ligger bak det vi ser på banen, sier Sigurd Rød Knudsen.