BLÅ INSPIRASJON - MED REKORDOPPMØTE

I tre uker har 12 deltakere fra NAV deltatt på inspirasjonskurs på Marienlyst. Kurset skal hjelpe mennesker ut i arbeid - og foreløpig har resultatene vært svært gode.

Annonse:

Sammen med NAV-Drammen arrangerer Strømsgodset inspirasjonskurs for unge arbeidsledige to ganger i året. 12 deltakere var med i høstens utgave av det tre uker lange kurset på Marienlyst. Strømsgodsets ansatte har vært i aksjon og pratet om sin arbeidshistorie og hvilke roller de har i klubben nå, mens også flere av våre partnere har deltatt og bidratt for å inspirere og gi et bilde av hva som forventes av den enkelte i arbeidslivet.

- Et kjempe intiativ for unge

Et kjempe initiativ for unge som enten sliter med å få seg jobb, har hull i CVen eller nettopp er ferdig med studiet.

— Thomas Skogheim, Personalhuset
Kurset tar sikte på å hjelpe mennesker ut i arbeid, og etter endt kurs forrige uke har allerede tre deltagere fått jobb.I tillegg er det flere som venter på svar fra potensielle arbeidsgivere. All grunn til å juble!

Vi ønsker å takke våre flotte samarbeidspartnere som har tatt seg tid til å inspirere og ikke minst dele fra sine bedrifter. MC Donald´s, Kiwi Minipris, Drammen Scener, Learn, Quality Hotel River Station og Personalhuset har hjulpet oss, og Personalhusets daglige leder Thomas Skogheim er fornøyd med opplegget:

- Inspirasjonskurset til SIF i samarbeid med NAV er et kjempe initiativ for unge som enten sliter med å få seg jobb, har hull i CVen eller nettopp er ferdig med studiet. Og det er en fin arena for oss i Personalhuset til å møte kandidater hvor vi kan komme med våre tips og råd, samt at vi får tatt en prat med den enkelte. Dette har vært nyttig og moro for oss, og forhåpentligvis også for deltagerne, sier en entusiastisk Skogheim.

Mette Kind Hansen, Din Helse
Mette Kind Hansen, Din Helse

Mette Kind Hansen i Din Helse holdt innlegg om stress og mestring, med fokus på hva langvarig stress kan gjøre med deg:

- Effekten av små, positive, bevisste endringer over tid - gir positive kroppslige resultater på helsen, sier Mette.

- Små grep og gode valg gir store resultater. Følelse av mestring gir motivasjon, sier Mette som syntes det var inspirerende å kunne bidra i kurset. 

- DU må ville det

Aisha Kavtarova, deltaker på kurset, var svært fornøyd med Blå Inspirasjon;

- DU må ville det! Ettersom det til syvende og sist er opp til oss selv hvordan vi ser på kurset og hva vi får ut av det, må vi ville det. Jeg har hatt stort utbytte av dette, sier Kavtarova.
Flere andre uttrykker også seg i svært positive ordlag, og gir Strømsgodset og Nav Drammen honnør for nyttig og inspirerende kurs. Innhold og opplegg har vært bra, men også å treffe nye mennesker knytte nye bånd har vært positivt. 

Lars-Petter Eggen, Leder samfunn i Strømsgodset
Lars-Petter Eggen, Leder samfunn i Strømsgodset

Strømsgodset er svært fornøyd med høstens kurs: 
- Vi i Strømsgodset takker alle deltagerne, bedrifter og Nav Drammen for tre flotte uker, og registrerer med glede at flere av deltagerne har meldt seg som frivillige til våre hjemmekamper – noe som selvfølgelig er en svært hyggelig bonus, sier Blå Inspirasjon-general Lars Petter Eggen i Strømsgodset.

Også NAV setter pris på samarbeidet med Strømsgodset: 

- For oss i NAV er dette samarbeidet gull verdt. Vi ønsker å gi mennesker muligheter, og opplever at Godset bidrar sterkt til dette gjennom kurset, og ikke mist gjennom sine samarbeidspartnere, sier veileder i NAV Drammen Knut Aslag Svalastog

Annonse fra Eliteserien: