Bakke til Rosenborg
Johan Bakke (21) er solgt til Rosenborg. Vi takker Johan for innsatsen i Strømsgodset, og ønsker han lykke til videre i karrieren!
Midtbanespilleren fra Sogndal kom til Strømsgodset fra Molde i juli i fjor, og fikk sin SIF-debut i hjemmekampen mot Tromsø allerede fire dager senere.
Han spilte totalt 16 kamper, alle fra start, gjennom høstsesongen. På disse kampene noterte han seg for to scoringer - i bortekampen mot Fredrikstad i slutten av juli og i 3-1-seieren over gamleklubben Molde på Marienlyst på siste dag i august.
Han ble også kåret til månedens unge spiller i Eliteserien for august og september.
Nå er det klart at midtbanespilleren reiser videre etter kun et halvt år i Strømsgodset. Før helgen ble Strømsgodset og Rosenborg enige om betingelsene i en overgang for 21-åringen, og mandag gjennomførte han medisinsk sjekk og signerte sin personlige avtale med RBK.
Selv ser han tilbake på en fin tid i Strømsgodset.
- Jeg vil takke alle i og rundt klubben for tiden i Godset. Jeg ble tatt godt imot av alle, og har følt meg hjemme siden jeg kom. Godset er en skikkelig familieklubb.
- Jeg fikk en mulighet jeg ønsket å ta, men det er vanskelig å reise etter et nedrykk, og jeg skulle gjerne bidratt til å få klubben opp igjen. Samtidig har jeg stor tro på at de som er der nå klarer det, og jeg ønsker klubben alt godt videre, sier Johan.
Sportssjef Jackie Rasmussen omtaler overgangen som en god løsning for alle parter.
- Johan ønsket en overgang til Rosenborg av flere årsaker, og etter gode samtaler med Johan har vi valgt å respektere det ønsket, da det er viktig for oss at alle som er i Godset ønsker 100% å være her, sier sportssjef Jackie Rasmussen.
- Da Rosenborg kom på banen forhandlet vi frem en pris som reflekterer det vi ønsket, og vi har også sikret oss ved et videresalg. For alle parter er dette en god løsning.
Til tross for salget av Johan Bakke er sportssjefen overhodet ikke bekymret for midtbanen, hvor han trekker frem flere av våre fremadstormende talenter:
- Jeg mener vi er veldig sterkt besatt sentralt på midtbanen, og vi kan ikke garantere noen at de spiller fast. Vi har sett i oppkjøringen at det er flere spillere som har tatt sjansen, hvor Andreas Heredia-Randen, Samuel Silalahi og André Skistad har tatt steg. Samtidig har vi sterke spillere i Herman Stengel, Kreshnik Krasniqi og Fredrik Ardraa, og jeg gleder meg til å følge dem i 2026.