Totalsum: kr 0,00
Beregnet frakt: kr 0,00 ink.mva. SERVICEPAKKE til DRAMMEN
| Tid: | 16. oktober 2010, kl. 17:00 |
|---|---|
| Sted: | Ullevaal stadion |
| Kategori: | Seriekamp |
| Sesong: | 2010 |
| Tilskuere: | 12617 |
| Dommere: | Svein oddvar Moen - Geir Åge Holen/Kim T. Haglund |
Hjemmelaget åpnet klart best på Ullevaal og spilte seg frem til flere store målsjanser i de første minuttene av kampen. Først bommet Hæstad på en stor mulighet før Shelton banket ballen over fra en brukbar scoringsposisjon, og like etter burde Zajic ha sendt hjemmelaget i føringen, men nok en gang ble avslutningen for svak.
Kvarteret ut i omgangen begynte Strømsgodset å henge mer med i kampen og man kunne fort ha satt ballen i mål, men også for bortelagets del ble det litt upresist i de avgjørende øyeblikkene. Den største målsjansen kom i det 22. spilleminutt, men Vilsviks innleggsforsøk gikk dessverre forbi alle i feltet og ut til innkast på den andre siden.
Fem minutter senere viste en av kampens store giganter seg frem. Shelton fikk mye rom på sin venstre side og i kjent stil fosset han fremover mot mål. Etter å ha kommet seg unna et mislykket taklingsforsøk hamret han ballen opp i det lengste hjørnet via fingertuppene til Larsen Kwarasey.
Noen minutter senere fant Fellah Sæternes inne i feltet, og sistnevnte la på til 2-0 med en nådeløs avslutning. Hjemmelaget kunne fort ha satt ballen i mål flere ganger før sidebytte, men lagene gikk til pause på stillingen 2-0.
Vålerenga åpnet best også i den andre omgangen og ropte på straffe ved to situasjoner uten at dommer Moen lot seg friste til å blåse i fløyta. Ti minutter ut i den andre omgangen fikk Shelton dratt seg forbi Aas ved midtsirkelen, og igjen fikk den raske Vålerengaspilleren fritt leide mot mål. Alene mot Larsen Kwarasey gjorde han ingen feil, og med en presis avslutning la han på til 3-0.
Kort tid etter at Rnkovic entret banen fikk han en drømmesjanse til å redusere for Godset. Vilsvik slo inn et presist innlegg men Rnkovic maktet ikke å heade ballen i mål. Like etter rullet hjemmelaget opp et mønsterangrep og igjen var Shelton i sentrum da han gikk i bakken ved sekstenmeteren. Moen tok fløyten i munnen og tildelte Vålerenga et litt mistenksomt straffespark. Singh var sikkerheten selv fra ellevemeteren og Vålerenga gikk dermed opp til 4-0.
Ti minutter før slutt fikk Godset et trøstemål da Storflor gjorde forarbeidet selv, før han på lekkert vis satte ballen hardt i mål. Hjemmelaget slapp seg ned et par hakk og Godset spilte seg frem til flere brukbare muligheter uten at det resulterte i flere scoringer.
Martin Andresens mannskap var det beste i dagens kamp, og det så tidvis veldig stygt ut for våre gutter. Nå gjelder det å riste av seg skuffelsen og slå Hønefoss på Marienlyst i den tredje siste serierunden førstkommende søndag.
Strømsgodset Toppfotball AS
Øvre Eikervei 25, Postboks 4140
3005 Drammen
Ansvarlig redaktør: Helge Helgesen
T: 32 26 57 70
F: 32 83 01 75
E: godset@godset.no
Webmaster: Robert Olsen