Det ble årets mest dramatiske kamp i Skien fredag kveld mot Herkules. Kampen inneholdt alt fra godt og svakt spill, flotte mål, selvmål, tabber, gule kort, masse scoringer og rødt kort etter kampslutt. Vi spilte en kamp som varierte mye fra veldig godt i perioder til sløvt og rotete i andre perioder.
Totalsum: kr 0,00
Beregnet frakt: kr 0,00 ink.mva. SERVICEPAKKE til DRAMMEN
2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | Januar - Februar - Mars - April - Mai - Juni - Juli - August - September - Oktober - November - Desember
![]()
25.09.2010
Tekst: Stian Lund
I den første omgangen styrte vi spillet og hadde taket på kampen frem til hjemmelaget fikk sin første scoring. Før dette hadde Mads Scoret to flotte mål, begge på gode skudd fra rundt 16 meter streken etter godt spill på høyrekanten og sentralt i banen.
Så starter dramaet. Først blir guttekeeper Martin Gundersen avblåst for å stå for lenge med ballen. Frispark som Martin først redder, mens vi ikke mer med på returen og dermed redusering til 1 – 2. Så rett etter før pause scorer hjemmelaget igjen på en innoverskrudd corner, etter svakt duellspill i boksen. Dermed 2 – 2 til pause etter at vi egentlig hadde vært best gjennom omgangen.
I den andre omgangen klarte vi ikke å etablere det samme spillet som i den første omgangen. Omgangen ble mer rotete og oppjaget uten for mye godt spill. Vi rotet det til for oss selv og spesielt på dødball var det klønete. Vi slipper inn hele 5 av 6 mål etter dødball hvor både frispark, cornere, innkast ble mål denne kvelden. Her må vi ta læring.
I løpet av omgangen scorer Henning på en retur på corner, Emil på et strålende langskudd og Kim Olav etter et herlig angrep som avsluttes med et flott innlegg og avslutning. På overtid forfulgte Mads et langt oppspill og i duell med stopperen og keeper får han tak i ballen og triller ballen i det tomme målet til ”hockeyresultatet” 6 – 6.
Selvfølgelig frustrerende for hjemmelaget som også etter at dommeren har blåst av kampen pådrar seg et rødt kort.
En veldig merkelig fotballkamp vi opplevde fredag kveld og vi har mye å ta tak i kommende uke. På et Godset lag som varierte veldig i prestasjonene utmerket spesielt Mads Gundersen seg med 3 mål og godt spill spesielt i 1.omgang.
Herkules – Strømsgodset 6 – 6 (2 – 2)
0 – 1 16. min Mads Gundersen (Kim V. Berntzen)
0 – 2 30. min Mads Gundersen (Jesper Johansen)
1 – 2 36. min Herkules
2 – 2 44. min Herkules
Pause
2 – 3 52. min Herkules
3 – 3 59. min Henning Thomesen (Behajdin Celina)
3 – 4 65. min Emil Fossum (Truls Johansen)
4 – 4 71. min Herkules
5 – 4 73. min Herkules
5 – 5 79. min Kim Olav Østhagen (Amar Durakovic)
6 – 5 84. min Herkules
6 – 6 90. min Mads Gundersen (Kim Olav Østhagen)
Laget:
Martin Gundersen, Kim Olav Østhagen, Mats Petter Hansen, Trygve Andreassen, Behajdin Celina, Truls Johansen, Emil Fossum, Mads Gundersen, Jesper Johansen, Henning Thomesen og Kim V. Berntzen
Innbyttere:
Amar Durakovic, Gustav Wikheim og Fredrik Madsen 30 min for Henning Thomesen, Jesper Johansen og Truls Johansen
Strømsgodset Toppfotball AS
Øvre Eikervei 25, Postboks 4140
3005 Drammen
Ansvarlig redaktør: Helge Helgesen
T: 32 26 57 70
F: 32 83 01 75
E: godset@godset.no
Webmaster: Robert Olsen