Nettbutikk

Gå til kasse
 

 

 

2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | Januar - Februar - Mars - April - Mai - Juni - Juli - August - September - Oktober - November - Desember

Fotballpresidenten:  - Partene har tatt ansvar

Fotballpresidenten: - Partene har tatt ansvar

27.05.2006

Fotballpresident Sondre Kåfjord er glad for at det ikke ble fotballstreik i natt. Han roser klubbene og spillerne for å ha vist ansvarlighet.

- Det er ingen tvil om at en streik ville skapt store utfordringer for norsk fotball, først og fremst praktisk i forhold til seriespill, men også i forhold publikum og samarbeidspartnere. Jeg er derfor glad for at partene kom fram til enighet. Det viser at vi i norsk fotball kan løse vanskelige konflikter over bordet, sier fotballpresidenten.

Norges Fotballforbund har ikke vært part i konflikten rundt den nye tariffavtalen, men har fulgt utviklingen nøye. Fotballpresidenten er spesielt imponert over at partene kom frem til en skisse for en ekstra forsikringsordning.

- Jeg vet at partene sto langt fra hverandre på dette punktet da forhandlingene startet, så her må man ha strukket seg langt for å finne en løsning, sier fotballpresidenten.

(Pressemelding fra NFF)


Hovedsponsor/SIF-laug/Gullklubb
  • NexGenTel
  • NexGenTel
  • NexGenTel
  • NexGenTel
  • NexGenTel
  • Sparebanke 1 - Drammen
  • Drammens Tidende
  • Energiselskapet Buskerud

Strømsgodset Toppfotball AS
Øvre Eikervei 25, Postboks 4140
3005 Drammen

Ansvarlig redaktør: Helge Helgesen

T: 32 26 57 70
F: 32 83 01 75
E: godset@godset.no

Webmaster: Robert Olsen

Webdesign og publiseringsverktøy i Drammen